Archiwum kategorii: Jeep

Jeep Compass skonstruowany przy współpracy z Mitsubishi i Chryslerem

Jeep od lat kojarzony jest z samochodami terenowymi. Koncern ten w 2007 roku wypuścił na rynek zupełnie nowy model, który jednak w pewien sposób nawiązuje do amerykańskiej tradycji tworzenia samochodów. Tym autem jest rzecz jasna Jeep Compass. Można ten pojazd określić mianem kompaktowego „crossovera SUV”. Oznacza to nie mniej ni więcej, że jest to maszyna o przeznaczeniu sportowo-użytkowym. Jego zaletą jest stosunkowo niski koszt eksploatacji – zużywa naprawdę niewiele benzyny, jak na tego typu auto. Jeep Compass zastąpił w ofercie model Liberty. Omawiany samochód został skonstruowany przy współpracy z Mitsubishi i Chryslerem – firmy te zajęły się stworzeniem płyty podłogowej auta. Miłośnicy jazdy terenowej z pewnością będą zawiedzeni, ponieważ Compass nie przeszedł odpowiednich testów, które predestynowałyby go do poruszania się po nierównej nawierzchni. Oczywiście w terenie daje sobie radę lepiej niż zwykłe auta osobowe, ale nie jest to jednak ten komfort jazdy, jaki dawały inne pojazdy produkowane przez koncern Jeep.

Jeep Cherokee porusza się dynamicznie i dość szybko

Jaki można podać przykład samochodu typu SUV, który jest naprawdę solidny i znakomicie sprawdza się w terenie? Z pewnością te kryteria spełnia Jeep Cherokee. Amerykanie mają bogate doświadczenie w tworzeniu takich właśnie aut. Ten model produkują już od dwudziestu siedmiu lat. Oczywiście z każdym rokiem auta są modernizowane i wzbogacane o nowe rozwiązania techniczne. Nie wszystkie pojazdy typu SUV sprawdzają się podczas jazdy w terenie. Jeep Cherokee jest do tego doskonale przystosowany. Chociaż można mu zarzucić pewne niedociągnięcia natury estetycznej (dotyczy to głównie wnętrza pojazdu), jest bardzo użyteczny. Atutem tego modelu jest chociażby ogromna przestrzeń bagażowa, która powiększa się jeszcze wraz ze złożeniem tylnej kanapy. Jest to również auto wyposażone w najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń, co w połączeniu z dużymi gabarytami pojazdu podnosi psychiczny komfort korzystania z niego. Czy w terenie, czy na drodze asfaltowej Jeep Cherokee porusza się dynamicznie i dość szybko.

Wypożycz samochód kredyt.pens4u.com.pl

Jeep Wrangler jest zaliczany do grona klasycznych wozów

Wielu miłośnikom samochodów terenowych z pewnością marzy się Jeep Wrangler. Amerykanie nie raz już dowiedli, że znają się na projektowaniu aut przeznaczonych do jazdy nie tylko po drogach asfaltowych. Wrangler jest na to dobrym dowodem. Ta seria aut jest bezpośrednim nawiązaniem do rozwiązań, które po raz pierwszy zaproponowano przy produkcji Willys’a. Jest to już legendarny model, który był bardzo popularnym pojazdem wojskowym. Używano go w czasie drugiej wojny światowej. Jeep Wrangler jest oczywiście dużo nowocześniejszy, ale swoim wyglądem przypomina Willys’a. Pomimo sporych zmian, które zostały wprowadzone w najnowsze wersji Wranglera, nadal jest to auto, które kupuje się głównie ze względu na jego wygląd i możliwości poruszania się w terenie (chociaż najnowszy model pod tym względem odstaje nieco od wcześniejszych). Użytkownikom nie przeszkadza zbytnio dość ciasne wnętrze (głównie z tyłu), droga eksploatacja oraz niezbyt wysoki komfort jazdy. Jeep Wrangler jest zaliczany do grona klasycznych wozów i dlatego cieszy się wciąż wielką popularnością.